SÜLEYMAN SOYLU BAŞAKŞEHİR’ DE (GENÇ KÜRSÜ )

İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU BAŞAKŞEHİR' DE

AK Parti Başakşehir Gençlik Kolları Başkanlığı, yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sisteminin konuşulduğu 'Genç Kürsü' isimli program düzenledi. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezinde organize edilen programa; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, AK Parti Başakşehir Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Ay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"KILIÇDAROĞLU, FETÖ'NÜN ELİNDE ESİRDİR"

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün oyuncağı olduğunu söyleyerek, " Bu Kılıçdaroğlu'nu kim genel başkan yaptı? Peki kaseti kim yaptı? Peki Kılıçdaroğlu kiminle beraber bugün? Kılıçdaroğlu esirdir, FETÖ'nün elinde. Bunu bilesiniz. Kılıçdaroğlu, Fetö'nün elinde esirdir. Tam anlamıyla beraber esirdir. İsterse, Kılıçdaroğlu merak ediyorsa gelsin ben ona belgeleriyele beraber nasıl FETÖ'nün elinde olduğunu, nasıl FETÖ'nün kumpas kurduğunu, nasıl FETÖ'nün orada genel başkan değiştirdiğin, gelsin anlatalım" dedi.
"Biz bu kurallarla devam ettiğimiz sürece bu sistem babayla oğlunu birbirine düşürür"

Önüzmüzdekireferandum da yapacağımız tercihin öenemli bir tercih olduğunu belirten Soylu, "Türkiye siyasetini dizayn edenler ve Türkiye'nin yönetmini dizay edenler, kuralları 61 ve 82 anayasasının kurallarına bağlamışlardır. İkisi de birbirini takip etmektedir. İkisi de birbirini güçlendirmektedir. Ve şunu söylemek istiyorum. Özellikle biz bu kurallarla devam ettiğimiz sürece bu sistem babayla oğlunu birbirine düşürür. Kardeşi kardeşe düşürür" dedi.

"BİZİM SİZDEN SORACAK HESABIMIZ VAR"

Eski meclis başkanlarının imzaladıkları deklarasyonu da eleştiren Soylu, " Biz bu anayasaya hayır diyoruz. Utanmaz adamın sefası çoktur biliyor musunuz. Sizin zamanınızda, o parlementonun meclis başkanıyken bu ülkede darbeler yapıldı. Bu ülkede 28 Şubat'lar yapıldı. Bu ülkede bu ülkenin insanın haklarına tecavüzler gerçekleştirildi. Bir taneniz, Recep Tayyip Erdoğan'ın cesaretinin milyarda birine sahip olmadığınız için şıvıştınız ve kaçtınız. Milletin hak ve hukuklarını onlara teslim ettiniz. Bugün de adam gibi çıkıp 'Hayır' diyorsunuz. Bizim sizden soracak hesabımız var. O hesap daha bitmedi. Sizin cibilliyetiniz şu; darbe olsun da genel başkanımın ayağı kaysın da ben yerine geleyim anlayışının sahibi oldunuz" şeklinde konuştu.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TEMİZLEYECEĞİZ, HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN"

7 Haziran seçimleri sonrasında HDP'li vekillerin söyledikleri sözleri hatırlatan Soylu, " 7 Haziran'da birinin söylediği bir sözü hatırlıyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devletini, öyle de demedi. Ağzına ahlaksız bir şekilde sığdırdığı T.C'yi tükürüğümüzle boğarız, PKK'yla beraber boğarız diyen o adamın o halini hatırlıyorsunuz değil mi? Merak etmeyin. Kodeste şimdi. Yine hatırlıyorsunuz değil mi? Özerklik ilan edeceklermiş. Nerede; Mardin'de, Nusaybin'de. Nerede; Şırnak'ta,Cizre'de. Nerede; Yüksekova'da. Nerede özerklik ilan edeceklermiş. Güneydoğu'da. İnsanları korkutarak, sindirerek musluklardan kan akıtarak, belediyelerin üzerinden baskı kurarak ve bir taraftan da, biz siyaset yapmak istiyoruz., şunu yapmak istiyoruz diyerek bir kısmını da kandırarak aldıkları oylardan o şımarmalarını hatırlıyorsunuz değil mi? Cakalarını, fiyakalarını, afralarını, tafralarını, Güneydoğu bundan sonra bizden sorulur diyen, bize karşı söyledikleri, bu milletin birliğine kastettikleri o sözleri hatırlıyorsunuz değil mi? O gün yüreğiniz yetiyordu ya, o gün söylüyordunuz ya, hadi bugün de ortaya çıkıp eğer biraz yüreğiniz yetiyorsa özerklik istiyoruz diye söylesenize bakalım. Bugün niye söyleyemiyorsunuz. Söyleyin de görelim. 5 Mart'tan itibaren evlatlarımız Lice'de operasyon yapıyorlar. Dağ da, taş da, tepe de, bütün her yerde operasyonlar devam ediyor. Hiçbir şeyden süpheniz olmasın. Gelecek aydınlıktır. Terör örgütlerini temizleyeceğiz, hiç endişeniz olmasın. Fare gibi nereye kaçarlarsa oraya kadar bunları kovalayacağız. Hiç endişeniz olmasın" diye konuştu.
"Bu referandum Türkiye'de çok şeyi değiştirecek"

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise, " Herkes bu değişiklik ne getirir ne götürür onu tartışıyor. Hayır diyenler hiçbir şey değiştirmeyecek diyor. Evet diyenler çok şey değiştirecek diyor. Biz inanıyoruz ki, evet çok şey değiştirecek. Dün akşam ki yaşanan olaylara da baktığınız zaman hakikaten bu referandum Türkiye'de çok şeyi değiştirecek" dedi.